mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 1, 2021

XVIII Niedziela Zwykła

W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franiszkiem z Asyż. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

KOMUNIKATY KURII – 18. Niedziela Zwykła, 01.08.2021 r.

Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Z tej racji Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych skierował swój apel do wiernych w Polsce, który jest do wykorzystania duszpasterskiego w niedzielę, 1 sierpnia 2021 r.

4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą Świętą na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Studio pielgrzymkowe na antenie Katolickiego Radia VIA od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18:00, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w Kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20:30. Zarówno Msze Święte, jak i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA. Zachęcamy do podawania swoich intencji na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Będą one polecane w nowennie podczas Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki.

Już 6 sierpnia rusza I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33. To konkretna propozycja duchowego przygotowania do zbliżającej się beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja „Tota Tua” we współpracy z Archidiecezją Warszawską. Wszelkie materiały oraz potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby.

NIEDZIELA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

Za śp. Jana, Marię i Stanisławę.

15.30

Za sp. Henryka Niedźwiedź int. od Krystyny i Jana Rusinek.

 

SAKRAMENT CHRZTU

PONIEDZIAŁEK

 

02.08.2021

7.30

1./ Msza św. o pojednanie, przebaczenie, prawdziwą Bożą miłość i o Boże błogosławieństwo dla małżeństwa Jadwigi i Michała, aby Michał zatroszczył się o przekazanie dzieciom wiary i wspierał je finansowo.  

2./ Za śp. Piotra Kraśnianin int od rodziny Skała.

WTOREK

 

03.08.2021

7.30

1./ Za śp. Antoniego i Jana.

ŚRODA

Wspomnienie św. Jana Mari Vianney.

04.08.2021

7.30

1./ Za śp. Urszulę Konicką int. od Władysława Świdra z rodziną.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

05.08.2021

7.30

1./ O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe powołania kapłańskie i zakonne.

PIĄTEK

Święto Przemienienia Pańskiego.

06.08.2021

7.00

Spowiedź.

7.30

1./ Za śp. Zofię Wilk.

Nabożeństwo do NSPJ . Prowadzi grupa modlitewna.

SOBOTA

 

07.08.2021

7.30

1./ Za śp. Marię Czesławę Depa int. od Anny i Zbigniewa Mazur.

Adoracja wynagradzająca pierwszej soboty. Prowadzi grupa modlitewna.

NIEDZIELA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021

8.15

Za sp. Marię Koszchela / Koszela/ int. od siostry z rodziną. ADORACJA

10.00

W V r. urodzin Klary o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP. ADORACJA

 

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

ADORACJA. Za śp. Eugenię Świder w VI r. śmierci int. od synowej z rodziną.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska