mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Wrz 26, 2021

XXVI Niedziela Zwykła

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy Św. godz. 18.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej , młodzież, przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich czcicieli NMP.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godź. 8.00. Spowiedź z racji pierwszego piątku w kościele od 16.30. Nabożeństwo do NSPJ połączone z rozpoczęciem nabożeństw różańcowych.

W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

KOMUNIKATY

3 października o godzinie 15:00 zapraszamy na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, podczas której będziemy dziękować za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza Święta rozpoczynająca obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji.

W niedzielę, 10 X, będzie obchodzony 21. DZIEŃ PAPIESKI pt. "Nie lękajcie się!"  List KEP do odczytania na Mszach św. w niedzielę, 3 X. Zbiórka papieska do puszek 10 X. 

W poniedziałek, 11 października 2021 r. w parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z 10-tą rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły na plakacie. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do studiów podyplomowych z zakresu " Profilaktyka, terapia uzależnień i poradnictwo". Szczegóły na plakatach. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Rzeszowski Teatr Muzyczny "Olimpia" serdecznie zaprasza na spotkanie w Filharmonii w Rzeszowie 30 września 2021 r. o godz.16.30 pt. "Moniuszko nasz współczesny" oraz o godz.18.00 na operę komiczną pt. "La serva padrona" czyli "Służąca panią".

NIEDZIELA

XXVI Zwykła

26.09.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

8.15

Za śp. Mariana Pączek. ADORACJA

10.00

W X r. sakramentu małżeństwa Moniki i Tomasza o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP szczególnie dla synów Jakuba i Wojciecha. ADORACJA

15. 30

ADORACJA

Za śp. Marię Zając w IV r. śmierci int. od Krystyny.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia.

27.09.2021

18.00

1./ Za śp. Antoniego Micała int. od byłej sąsiadki.

WTOREK

Wspomnienie św. Wacława, męczennika, króla i patron Czech.

28.09.2021

18.00

1./ Za śp. Bronisławę i Jana Popek.

ŚRODA

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

29.09.2021

18.00

1./ W III r. urodzin Laury, Róży oraz Grzegorza o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła, tłumacza Pisma Świętego.

30.09.2021

18.00

1./ Za śp. Marię Świeca.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła, karmelitanki, patronki misji katolickich.

01.10.2021

8.00

Odwiedziny chorych i starszych.

16.30

Spowiedź pierwszego piątku

18.00

1./ Za śp. Teresę Stachowicz.

2./ Za sp. Kazimierza Brydak int. od koleżanek siostry zmarłego.

RÓZANIEC, NABOŻEŃSTWO DO NSPJ.

SOBOTA

Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

02.10.2021

14.00

Msza Święta z sakramentem małżeństwa w int. Magdaleny i Kamila.

18.00

1./ Msza Św. w intencji najmłodszych parafian o zdrowie i Boże błogosławieństwo. O opiekę Aniołów Stróżów.

2./ Msza św. w intencji grupy modlitewnej o zdrowie o Boża opiekę o rozwój grupy. Z podziękowaniem za przepiękną oprawę muzyczną i modlitwę podczas mszy św. jubileuszu 100-lecia urodzin Bronisławy.

RÓŻANIEC, NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

NIEDZIELA

XXVII Zwykła
21. DZIEŃ PAPIESKI pt. "Nie lękajcie się!".

03.10.2021

Zbiórka do puszek na fundacje stypendialną Jana Pawła II.

LIST KEP NA 21 DZIEŃ PAPIESKI

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

W int. Michała z okazji imienin o Boże błogosławieństwo opiekę św. Archanioła Michała i wstawiennictwo NMP.

RZESZÓW 15.00

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA

15.30

W 40 r. urodzin Aleksandra z podziękowaniem za minione lata z prośba o dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo i wstawiennictwo NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska