mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 3, 2021

XXVII Niedziela Zwykła

Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o 18.00 Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnica różańcowych.

Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej we wtorek wręczymy ich pierwsze różańce.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o 18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii..

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

KOMUNIKATY

W niedzielę, 10 października br., będzie obchodzony 21. DZIEŃ PAPIESKI pt. "Nie lękajcie się”. Zbiórka papieska do puszek w tym dniu. 

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia serdecznie zaprasza do udziału w sesji rekolekcyjno- formacyjno-szkoleniowej. Sesja odbędzie się w terminie 05-07.10.2021 r. Rozpoczęcie 05 października (wtorek) o godz. 11.00, zakończenie 07 października (czwartek) o godz. 16.00. Miejscem spotkania i zakwaterowania jest: „Domum Matris” – WSD w Częstochowie, ul. św. Barbary 41. Szczegóły na stronie Internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza - patrona służby zdrowia - zapraszamy pracowników służby zdrowia do Mrowli k. Rzeszowa, na niedzielę 17 października 2021 r. Tego dnia podczas Mszy św. sprawowanej w Mrowli o godz. 11:00, jako środowisko medyczne, będziemy dziękować za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.

NIEDZIELA

XXVII Zwykła

03.10.2021

LIST KEP NA 21 DZIEŃ PAPIESKI

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

W int. Michała z okazji imienin o Boże błogosławieństwo opiekę św. Archanioła Michała i wstawiennictwo NMP.

RZESZÓW 15.00

RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA

15. 30

W 40 r. urodzin Aleksandra z podziękowaniem za minione lata z prośba o dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo i wstawiennictwo NMP.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

04.10.2021

18.00

1./ Msza św. dziękczynna w XIII r. sakramentu małżeństwa z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośba o dalsze Błogosławieństwo.

2./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, mamy i taty oraz dwóch starszych sióstr RÓŻANIEC.

WTOREK

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
Poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej.

05.10.2021

18.00

1./ Za śp. Dorotę, Kazimierza i Jadwigę.

2./ Za sp. Eleonorę Kalandyk int. od syna Andrzeja z małżonką.

RÓŻANIEC.

ŚRODA

 

06.10.2021

18.00

1./ Za śp. Czesława   w VIII r. śmierci.

2./ Za sp. Henryka Kisałę int. od rodziny Fąfarów.

RÓŻANIEC, NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Wspomnienie NMP Różańcowej.

07.10.2021

18.00

1./ O świętość mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2./ W intencji Tomasza o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP o Dary Ducha świętego w realizacji drogi życiowej.

RÓŻANIEC.

PIĄTEK

 

08.10.2021

18.00

1./ Za śp. Stefana i Franciszkę.

2./ Za śp. Helenę Świder w I r. śmierci int. od sąsiadki Bogumiły z rodziną.

RÓZANIEC. ZBIÓRKA MINISTRANTÓW.

SOBOTA

Wspomnienie św. Wincentego Kadłubka.

09.10.2021

18.00

1./ Za śp. Jana Czesława Patera int. od Jarosława Sanek z rodziną.

2./ Za śp. Stefanię Owczarską int. od siostry Barbary

RÓŻANIEC.

NIEDZIELA

XXVIII Zwykła
21. DZIEŃ PAPIESKI 
"Nie lękajcie się!"
Kwesta na rzecz wsparcia utalentowanej młodzieży.

10.10.2021

8.15

Za sp. Józefę Mitał w XI r. śmierci int. od córki Marty z rodziną.

10.00

W XI r. urodzin Antoniego o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę NM.P

15.30

W XX r. sakramentu małżeństwa Janusza i Barbary o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Bożą z szczególna prośbą o błogosławieństwo dla dzieci Julii i Macieja.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska