mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 10, 2021

XXVIII Niedziela zwykła

Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

KOMUNIKATY

            Środa, 13 października, to Dzień Imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

W piątek, 15 października br., będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 17.00, na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem.

Inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” będzie miała miejsce 10 października w Watykanie. W naszej diecezji uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego tego Synodu odbędzie się w katedrze rzeszowskiej, w niedzielę, 17 października 2021 roku. Porządek tego wydarzenia będzie następujący: godz. 16:00 - modlitwa różańcowa, godz. 16:45 - krótka informacja dotycząca Synodu, godz. 17:00 - Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

NIEDZIELA

XXVIII Zwykła
21. DZIEŃ PAPIESKI 
"Nie lękajcie się!"
Kwesta na rzecz wsparcia utalentowanej młodzieży.

10.10.2021

8.15

Za sp. Józefę Mitał w XI r. śmierci int. od córki Marty z rodziną.

10.00

W XI r. urodzin Antoniego o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę NMP. m

15. 30

W XX r. sakramentu małżeństwa Janusza i Barbary o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Bożą z szczególna prośbą o błogosławieństwo dla dzieci Julii i Macieja.

PONIEDZIAŁEK

 

11.10.2021

18.00

1./ Za śp. Władysławę i Juliana Rzepkę.

RÓŻANIEC.

WTOREK

 

12.10.2021

18.00

1./ Za śp. W XVIII r. urodzin Gabrieli o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego   zdrowie i opiekę NMP.

2./ Za sp. Zofię Czekańską.

RÓŻANIEC.

ŚRODA

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskieo, kapucyna,
założyciela wielu zgromadzeń bezhabitowych.

13.10.2021

18.00

1./ Za śp. Edwarda.

RÓŻANIEC, NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

14.10.2021

18.00

1./ Za sp. Janinę Głuszczyk w IV r. śmierci.

2./ Za śp. Adolfa Depę w IV r. śmierci, Mieczysława Depę, Marię Karaś i zmarłych z rodziny Karaś i Jabłońskich.

RÓŻANIEC.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

15.10.2021

18.00

1./ Za śp. Józefę w XI r. śmierci.

2./ Za śp. Zofię Wilk int. od pracowników Zespołu szkół w Kielanówce

RÓZANIEC..

SOBOTA

Wspomnienie św. Jadwigi Śląskie, żony Henryka I Brodatego,
po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności
i czynów miłosierdzia.

16.10.2021

18.00

1./ Za śp. Adama w VII r. śmierci.

2./ Za śp. Ks. Kazimierza Płonkę.

RÓŻANIEC.

NIEDZIELA

XXIX Zwykła

17.10.2021

8.15

Za śp. Teresę Stachowicz w III r. śmierci. Adoracja

10.00

Za śp. Witolda Oczosia. Adoracja

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych.

15.30

W XII rocznicę sakramentu małżeństwa Pawła i Sabiny z podziękowaniem za wspólne lata z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla dzieci Piotra, Karola, Franciszka, Antoniego i Jagody oraz całej rodziny.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska