mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 24, 2021

XXX Niedziela Zwykła

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 18.00.

Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kościele zostały wyłożone kartki wypominkowe.

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Msza Świeta na cmentarzu parafialnym o godz.14.00, a po niej procesja. W Dzień Zaduszny Msza Święta na cmentarzu 14.00.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Ogłoszenie parafii Wszystkich Świętych w Zabierzowie   dotyczące cmentarza

Znicze, wkłady i sztuczne kwiaty prosimy zabierać ze sobą i oddawać wraz z domowymi śmieciami, ewentualnie do kontenerów. Ograniczmy również ilość kupowanych zniczy czy sztucznych kwiatów.

W odpowiedzi na podjętą inicjatywę przez dawnych mieszkańców parafii w sprawie wsparcia prac na cmentarzu i parkingu prosimy o złożenie w dniu Wszystkich Świętych         ( 1 Listopada) i Dniu Zadusznym ( 2 Listopada) ofiar w czasie Mszy św., które będą sprawowane na cmentarzu. Ofiary można składać w kopertach z podpisem: na prace przy cmentarzu i ewentualnie z podaniem ofiarodawcy. Można również wpłacać na konto parafialne: BS w Niechobrzu nr: 95 9163 0009 2001 0005 3178 0001.

KOMUNIKATY

W niedzielę 24 października br. będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka z niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

W związku z Tygodniem Modlitwy za Misje proponujemy objęcie naszych misjonarzy szczególną modlitwą (coś w rodzaju tygodniowej duchowej adopcji misjonarza). Dla tych, którzy się tego podejmą są obrazki z listą naszych misjonarzy.

Zapraszamy serdecznie na promocję płyt i pendrive’a z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021, która odbędzie się  w niedzielę 24 października 2021 r. W programie Msza święta i różaniec o godz. 12.30 w kościele św. Rocha w Rzeszowie - Słocina, a następnie o godz. 14.00 Agapa i Prezentacja płyt w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym, ul. Witolda 11a.

W dniach 6-7 listopada 2021 r. odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę.

NIEDZIELA

XXX Zwykła

24.10.2021

Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny.
Składka z niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

8.15

W XX r. sakramentu małżeństwa Anny i Andrzeja z podziękowaniem i prośbą o dalszą opiekę dla rodziny i dzieci Karoliny, Maksymiliana i Julii.

10.00

Za sp. Bronisławę Micał

Sakrament chrztu.

15. 30

W XVI r. urodzin Maksymiliana o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę NMP

PONIEDZIAŁEK

 

25.10.2021

18.00

1./ Za śp. Wandę i Władysława w r. śmierci.

2./ Za sp. Annę Micał w I r. śmierci od koleżanek córki Ewy.

RÓŻANIEC.

WTOREK

 

26.10.2021

18.00

1./ Za śp. Mateusza Dąbrowskiego.

2./ Za sp. Antoniego Micała int od Marysi z Mężem.

RÓŻANIEC.

ŚRODA

 

27.10.2021

18.00

1./ W intencji Andrzeja i Anny w XX r. sakramentu małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.
2./ Za śp. Leonardę w I r. śmierci.

RÓŻANIEC, NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Święto. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

28.10.2021

18.00

1./ Za śp. Tadeusza i Agnieszkę.

2./ Za śp. Antoniego Owczarskiego int. od sąsiada z rodziną.

RÓŻANIEC.

PIĄTEK

 

29.10.2021

18.00

1./ Za śp. Andrzeja Dziurę w II r. śmierci.

2./ Za śp. Wandę Pietruchę int. od syna Adama z rodziną.

RÓZANIEC..

SOBOTA

 

30.10.2021

18.00

1./ Za śp. Krystynę Liput w I r. śmierci.

2./ Za śp. Zofię Kielar int. od Zofii Beskur.

RÓŻANIEC.

NIEDZIELA

XXXI Zwykła

31.10.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

8.15

Msza Święta dziękczynna z róży różańcowej Św. Jana Pawła II za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin.

10.00

Za sp. Kazimierza Lasotę int. od Daniela Domaradzkiego

15.30

Za sp. Mariana Dziedzica w XXII r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska