mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 31, 2021

XXXI Niedziela Zwykła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA   31 października 2021

Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na cmentarzu o godz.14.00 Msza Święta i procesja żałobna.

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz.14.00 będziemy się modlić na Mszy Świętej za zmarłych 0dprawianej na cmentarzu. O godzinie 16.00 różaniec za zmarłych wspomnianych w wypominkach. O 17.00 Msza i Oficjum za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o 17.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian. Od godz. 15.30 spowiedź. O 17.00 Msza Święta i nabożeństwo NSPJ połączone z modlitwą wypominkową. Zaprasza grupa modlitewna na wspólną modlitwę.

6 listopada pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo wynagradzające z modlitwą wypominkową. Zaprasza grupa modlitewna na wspólną modlitwę.


Ogłoszenie parafii Wszystkich Świętych w Zabierzowie dotyczące cmentarza.

Znicze, wkłady i sztuczne kwiaty prosimy zabierać ze sobą i oddawać wraz z domowymi śmieciami, ewentualnie do kontenerów. Ograniczmy również ilość kupowanych zniczy czy sztucznych kwiatów.

W odpowiedzi na podjętą inicjatywę przez dawnych mieszkańców parafii w sprawie wsparcia prac na cmentarzu i parkingu prosimy o złożenie w dniu Wszystkich Świętych (1 Listopada) i Dniu Zadusznym (2 Listopada) ofiar w czasie Mszy św., które będą sprawowane na cmentarzu. Ofiary można składać w kopertach z podpisem: na prace przy cmentarzu i ewentualnie z podaniem ofiarodawcy. Można również wpłacać na konto parafialne: BS w Niechobrzu nr: 95 9163 0009 2001 0005 3178 0001.

NIEDZIELA

XXXI Zwykła
ROCZNICA POŚWIECENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

31.10.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

8.15

Msza Święta dziękczynna z róży różańcowej Św. Jana Pawła II za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin.

10.00

Za śp. Kazimierza Lasotę int. od Daniela Domaradzkiego

15. 30

Za śp. Mariana Dziedzica w XXII r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2021

8.15

Za śp. Wojciecha Klicha int. od żony z dziećmi i rodzinami.

10.00

Za śp. Renatę Niemirską- Pisarek w VII dzień śmierci int. od synów z rodzinami.

14.00
Na cmentarzu

1./ Za zmarłych polecanych w wypominkach.

2./ Za sp. Kazimierę Błażej.

WTOREK

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.

02.11.2021

14.00
Na cmentarzu

1./ Za zmarłych polecanych w wypominkach

2/ Za śp. Kazimierę Błażej.

16.00

RÓŻANIEC WYPOMINKOWY

17.00

1./ Msza Święta dziękczynna z róży różańcowej p. Augustyna Inglota za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin. O życie wieczne dla zmarłych.

2./ Za sp. Stefanię Owczarską int. od sąsiada z rodziną.

ŚRODA

 

03.11.2021

16.00

RÓŻANIEC WYPOMINKOWY

17.00

1./ Za sp. Karola i Anielę i zmarłych z rodziny Pączek
2./ Za śp. Pawła Surowca w I r. śmierci int. od rodziny.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA.

04.11.2021

16.00

RÓŻANIEC WYPOMINKOWY

17.00

1./ O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2./ Za śp. Antoniego Owczarskiego int od rodziny Kraśnianin.

PIĄTEK

 

05.11.2021

8.00

Odwiedziny chorych

15.30

Spowiedź pierwszego piątku

17.00

1./ Za śp. Stanisławę i Mariana

2./ Za śp. Danutę Hnatio int. od rodziny Chmaj.

Nabożeństwo do NSPJ. Modlitwy wypominkowe. Prowadzi grupa modlitewna

SOBOTA

 

06.11.2021

17.00

1./ Za śp. Natalię i Mariana

2./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego int od chrześnicy Małgorzaty z rodziną.

Adoracja wynagradzająca pierwszej soboty. Modlitwy wypominkowe.
Prowadzi grupa modlitewna.

NIEDZIELA

XXXII Zwykła

07.11.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH. ADORACJA

10.00

O Boże Błogosławieństwo opiekę NMP w dniu imienin dla Małgorzaty, Zaki i Katarzyny. ADORACJA

15.30

ADORACJA Za sp. Czesławę Mierzwa w V r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska