mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 14, 2021

XXXIII Niedziela Zwykła

Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. O 15.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

KOMUNIKATY KURII

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w 36. Światowym Dniu Młodzieży przeżywanym w diecezjach. Decyzją papieża Franciszka został on przeniesiony z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. Tegoroczny ŚDM będziemy przeżywać pod hasłem „Wstań świadczyć jak Karolina”.

W ramach Światowego Dnia Młodzieży, duszpasterze diecezjalni zapraszają na "Czuwanie przed Uroczystością Chrystusa Króla" w sobotę, 20 listopada br. o godz. 19.30 do kościoła św. Mikołaja w Rzeszowie.

Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XI Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 27 listopada 2021 r. w Rzeszowie, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie ok. 14.30.

NIEDZIELA

XXXIII Zwykła

14.11.2021

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8.15

Msza Święta dziękczynna z róży różańcowej Św. Urszuli Ledóchowskiej za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin. O życie wieczne dla zmarłych.

10.00

Za sp. Stefanię i Zbigniewa Dyląg w r. śmierci int. od chrześnicy z rodziną.

15. 30

1./ Za śp. Amelię i Zbigniewa Twaróg w r. śmierci.

2./ W intencji Huberta w XVIII r. urodzin o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

PONIEDZIAŁEK

 

15.11.2021

17.00

1./ Za śp. Stefana Mazura w XVI r. śmierci.

2./ Za śp. Antoniego Micała int. od Mariana Barańskiego.
Modlitwy wypominkowe.

WTOREK

 

16.11.2021

17.00

1./ Za sp. Stefana i Lucynę w I r. śmierci.
Modlitwy wypominkowe.

ŚRODA

WSPOMNIENIE ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ.

17.11.2021

17.00

1./ Za śp. Bogumiła Białego w IV r. śmierci.
2./ W intencji Doroty w dniu urodzin o zdrowie Boże błogosławieństwo int. od dzieci wnuków.

NOWENNA DO MBNP. Modlitwy wypominkowe.

CZWARTEK

WSPOMNIENIE BŁ. KAROLIN KÓZKÓWNY.
PATRONKI DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

18.11.2021

17.00

1./ Za śp. Piotra Kraśnianina.

2./ W int. Krystyny i Jana Rusinek o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP int sąsiadki z podziękowaniem za wszelkie doznane dobro. Modlitwy wypominkowe.

PIĄTEK

 

19.11.2021

17.00

1./ Za śp. Walentego, Józefę i Antoniego

2./ Za śp. Franciszka Rosoła int. z wydział orzecznictwa KRUS
Modlitwy wypominkowe.

SOBOTA

WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO.

20.11.2021

17.00

1./ Za Wandę Skała int. od Kazimierza i Eleny Owczarskich.

2./ W intencji chorych i starszych parafian oraz wszystkich niosących im pomoc.
Modlitwy wypominkowe.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚCIĄ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021

8.15

1./ Za śp. Mariana Pączka.

2./ Za śp. Kazimierza Brydaka w I r. śmierci.

10.00

Msza św dziękczynna za 40 rocznicę sakramentu małżeństwa Grażyny i Józefa z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

 

Sakrament Chrztu

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30

O zdrowie i Boże błogosławieństwo w 80 r. urodzin Zdzisława.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska