mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 7, 2021

XXXII Niedziela Zwykła

Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz.8.15 i 17.00.

KOMUNIKATY KURII

Uroczystości patriotyczno-religijne 11 listopada br. rozpoczną się w kościele farnym w Rzeszowie o godzinie 10:00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. "Patriotyczna schadzka" z Jednego Serca Jednego Ducha 11 listopada 2021 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie o godz. 17.17. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest internetowa rejestracja udziału: jednegoserca.pl/schadzka

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie. Zaplanowane zostały dwa kursy: 1) KURS JAN w terminie 11-14 listopada br. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii. Kurs Jan to kurs duchowości. Zapraszamy na niego między innymi księży, dla których kurs ten będzie zaliczony jako rekolekcje roczne; 2) kurs NOWE ŻYCIE w terminie 10-12 grudnia br. Jest to podstawowy kurs kerygmatyczny. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: 509 554 335.

W dniach 6-9 stycznia 2022 r. przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie organizowane są warsztaty i rekolekcje muzyki liturgicznej „Wszedł miedzy lud ukochany”. Warsztaty adresowane są do chórzystów oraz instrumentalistów od szesnastego roku życia. Warsztaty poprowadzą dyrygenci: Piotr Pałka oraz Paweł Bębenek. Zapisy (do 13 grudnia) oraz szczegółowe informacje na stronie: warsztatyrzeszow.wordpress.com

12 listopada br. wchodzi na ekrany kin film o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt. „Nędzarz i madame”. W Rzeszowie kino „Zorza” organizować będzie dla chętnych seanse grupowe. Kontakt: tel. 885 100 082.

ZAWIADOMIENIE SOŁECKIE

W dniu 10 listopada 2021r. (środa), w godzinach: od 10:00 do 18:00 w Domu Kultury w Kielanówce, będzie odbierana VI rata opłaty śmieciowej oraz IV rata podatku.

Serdecznie zapraszam!

NIEDZIELA

XXXII Zwykła

07.11.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH. ADORACJA

10.00

O Boże Błogosławieństwo opiekę NMP w dniu imienin dla Małgorzaty, Zaki i Katarzyny. ADORACJA

15. 30

ADORACJA Za sp. Czesławę Mierzwa w V r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

 

08.11.2021

13.00

ZA ŚP. WANDĘ SKAŁA. MSZA ŚW. POGRZEBOWA.

17.00

1./ Za śp. Marię Gołaś, Ferdynanda, Zygmunta i Zofię.

2./ Za śp. Jana Czesława Patera int.od Tomasza Sanek z rodziną.
Modlitwy wypominkowe.

WTOREK

 

09.11.2021

17.00

1./ O zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP dla Stanisława.

2./ Za śp. Pawła Surowca int. od Tomasza i Moniki Mitał.
Modlitwy wypominkowe.

ŚRODA

Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktor Kościoła.

10.11.2021

17.00

1./ Za śp. Stanisławę i Ignacego Kościak.
2./ Za śp. Henryka Kisałę int. od Grażynki i Wacława Jedziniak.

NOWENNA DO MBNP. Modlitwy wypominkowe.

CZWARTEK

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Wspomnienie św. Marcina, żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours

11.11.2021

8.15

1./ Za śp. Annę Micał int. od Stefana, Walentego, Antoniego i Anny.

2./ Za śp. Helenę Świder int. od siostry Marii.

17.00

1./ Za śp. Aleksandrę w VI r. śmierci.

2./ Za śp. Władysławę Miłek.
Modlitwy wypominkowe.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

12.11.2021

17.00

1./ Za śp. Teodozję w IV r. śmierci.

2./ Za śp. Władysławę Miłek int. od Marii i Tadeusza Waltoś.
Modlitwy wypominkowe.

SOBOTA

Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

13.11.2021

17.00

1./ Za śp. Wandę Świeca w VII dzień śmierci.
Modlitwy wypominkowe.

NIEDZIELA

XXXIII Zwykła

14.11.2021

8.15

Msza Święta dziękczynna z róży różańcowej Św. Urszuli Ledóchowskiej za otrzymane łaski z prośba o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin. O życie wieczne dla zmarłych.

10.00

Za sp. Stefanię i Zbigniewa Dyląg w r. śmierci int. od chrześnicy z rodziną.

15.30

1./ Za śp. Amelię i Zbigniewa Twaróg w r. śmierci.

2./ W intencji Huberta w XVIII r. urodzin o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska