mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 5, 2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

Codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 Litanią do Serca Pana Jezusa Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

W czwartek 16.06.2022 uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godzinie 9.00 Po Mszy Świętej procesja wokół kościoła jak w minionym roku.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i dekoracji kwiatowych:

  • Ołtarz 1 Numery od numeru pierwszego do dawnej piekarni.
  • Ołtarz 2. Od piekarni do kapliczki Św. Rocha. / + numery rzeszowskie/
  • Ołtarz 3 Osiedle nr 16 i nr 35.
  • Ołtarz 4 Obydwie poprzeczki.

Róże różańcowe proszę o koordynację przygotowań do uroczystości.

Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

W dniu Bożego Ciała bardzo proszę o przyjście do kościoła pieszo. Parking wokół kościoła zostanie zamknięty.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę pierwszej komunii świętej, aby przyszły w strojach komunijnych. Zgrupujemy się w kościele i wokół kościoła /Jest nagłośnienie całego terenu/. Na czas procesji wszyscy zajmiemy miejsca wokół kościoła. W procesji idzie asysta ołtarza dzieci komunijne i rocznicowe oraz feretrony, dzieci z rodzicami, sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami oraz pozostali/ Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem.

KOMUNIKATY

Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i w Internecie.

Rzeszowska Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę dla dzieci z racji 25 rocznicy istnienia Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 19 czerwca 2022 r. W programie koncert w wykonaniu Arki Noego, modlitwa różańcowa z Madzią Buczek oraz Msza święta pod przewodnictwem Bpa Antoniego Długosza. Zapisy u Pani Marii: tel. 608 205 087.

DD TABOR zaprasza na rekolekcje w duchowości ignacjańskiej w dniach 10-12 czerwca 2022 r. Rekolekcje pt. "W chwilach trwogi. W rękach Bożej Opatrzności" poprowadzi o. Józef Augustyn SJ.

W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się 85. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem „Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronka Nauczycieli w Polsce”. Grupy pielgrzymkowe organizowane są w dekanatach przez wyznaczonych księży. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza święta celebrowana w sobotę, 2 lipca br. o godz.12 na szczycie jasnogórskim.

NIEDZIELA

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana Tajemnic Różańcowych.
ADORACJA. Zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

Za śp. Franciszkę w XXIII r. śmierci oraz śp. Stefana.  ADORACJA

15. 30

ADORACJA
1./ W XVII r. sakramentu małżeństwa Pawła i Katarzyny o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci Maksymiliana, Marcelego i Milana.
2./ Za śp. Romana Stachowicza od Pawła Gubernata / odprawiana na Słowacji

PONIEDZIAŁEK

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA.

06.06.2022

18.00

1./ Za sp. Wandę Skała od wnucząt Dominika i Klaudii

2./ O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Jana.
3./ Za śp.  Wandę Skała od  Kazimierza i Heleny Owczarskich/ odprawiana na Słowacji./

WTOREK

 

07.06.2022

18.00

1./ Za sp. Marię Wołowiec od róży różańcowej.
2./ Za śp. Marię Wołowiec od rodziny Micałów
3./ Za śp. Marię Wołowiec od rodziny Pisarek/ odprawiana na Słowacji./

ŚRODA

Wspomnienie Św. Jadwigi królowej

08.06.2022

18.00

1./ Za zmarłych z rodziny Dziurgotów i Wrzosów.
2./ W XX r. sakramentu małżeństwa Bożeny i Wojciecha z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo dla dzieci Agaty i Bartosza.
3./ Za śp. Fryderyka Piętę od rodziny Kozdro / odprawiana na Słowacji./

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

09.06.2022

18.00

1./ Za śp. Zenona  oraz zmarłych z rodziny Kaniów i Dąbrowów.
2./ Za śp. Jolantę Domka w VII dzień śmierci od rodziny
3./ Za śp. Jolantę Domka od wychowawczyni i kolegów i koleżanek klasy VIIB./ odprawiana na Słowacji./

PIĄTEK

 

10.06.2022

18.00

1./ W int. rodziny i dzieci o Boże błogosławieństwo opiekę NMP

2./ Za śp. Bronisławę Miąsik od Agnieszki z rodziną.

3./ Za śp. Bronisławę Miąsik od rodziny Tereszkiewicz / odprawiana na Słowacji./

SOBOTA

Wspomnienie Św. Barnaby Apostoła.

11.06.2022

18.00

1./ W int. Kamila i Moniki w XXX r. urodzin O zdrowie Bożą opiekę i wstawiennictwo NMP.
2./ Za śp. Bogusława Micała od Zdzisława z rodziną
3./ Za śp. Bogusława Micała od rodziny Szudrowicz /odprawiana na Słowacji./

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022

8.15

1./ Z róży różańcowej Św. Urszuli Ledóchowskiej o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.
2./ Za śp.. Dorotę Ziemniak od Beaty./odprawiana na Słowacji./

10.00

Za sp. Jana Głowiaka w IX r. śmierci.

 

Sakrament Chrztu

15.30

W XVI r. sakramentu małżeństwa Grzegorza i Renaty z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo dla córki Renaty.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska