mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 12, 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

              W czwartek 16.06.2022 uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godzinie 9.00 Po Mszy Świętej procesja wokół kościoła.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i dekoracji kwiatowych:
Ołtarz 1 Numery od numeru pierwszego do dawnej piekarni.
Ołtarz 2. Od piekarni do kapliczki Św. Rocha. / + numery rzeszowskie/
Ołtarz 3 Osiedle nr 16 i nr 35.
Ołtarz 4 Obydwie poprzeczki.

Róże różańcowe proszę o koordynację przygotowań do uroczystości.

Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

W dniu Bożego Ciała bardzo proszę o przyjście do kościoła pieszo. Parking wokół kościoła zostanie zamknięty.
              Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę pierwszej komunii świętej, aby przyszły w strojach komunijnych. Zgrupujemy się w kościele i wokół kościoła /Jest nagłośnienie całego terenu/. Na czas procesji wszyscy zajmiemy miejsca wokół kościoła. W procesji idzie asysta ołtarza dzieci komunijne i rocznicowe oraz feretrony, dzieci z rodzicami, sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami oraz pozostali/ Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem.

KOMUNIKATY

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza święta i procesja eucharystyczna pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby odbędzie się w Rzeszowie o godz. 9, natomiast w Jaśle pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego o godz. 10.

Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.

W sobotę 18 czerwca 2022 r. w Katedrze Rzeszowskiej przeżywać będziemy coroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu chcemy Bogu dziękować za 50. lat kapłaństwa JE bpa Edwarda Białogłowskiego, jak również ks. infułata Wiesława Szurka oraz ks. kanonika Czesława Szewczyka. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30. Najpierw wysłuchamy konferencji ks. Andrzeja Skiby z Sanoka, później zatrzymamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, w tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. O godzinie 11.00 będziemy celebrować uroczystą Eucharystię jubileuszową.                                                     

W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie zaproszenia wszystkim małżeństwom i rodzinom z dziećmi do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

W niedzielę, 12.06.2022 r. zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie. Zebrane środki należy przesłać na konto kurii z opisem w tytule przelewu „Remont Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie”.

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata. Biskup Ordynariusz zachęca do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Treść ogłoszenia i plakatu informuje o ważnej sprawie dla Diecezji Rzeszowskiej, ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022

8.15

1./ Z róży różańcowej Św. Urszuli Ledóchowskiej o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

2./ Za śp. Dorotę Ziemniak od Beaty./odprawiana na Słowacji./

10.00

Za śp. Jana Głowiaka w IX r. śmierci.

 

Sakrament Chrztu

15. 30

W XVI r. sakramentu małżeństwa Grzegorza i Renaty z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo dla córki Wiktorii

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.
Kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych. Poświecenie lilii.

13.06.2022

18.00

1./ Za śp. Piotra Anusika od wnuka Mariusza z rodziną

2./ Za śp. Monikę Stachowicz od Andrzeja i Anny Rojek
3./ Za śp.  Monikę Stachowicz  od Katarzyny i Dariusza Homa / odprawiana na Słowacji./

WTOREK

 

14.06.2022

18.00

1./ Za śp. Stanisława Pietruchę w XIV r. śmierci.
2./ Za śp. Władysławę Miłek od rodziny Tomaszewskich
3./ Za śp. Władysławę Miłek od  rodziny Iżyńskich / odprawiana na Słowacji./

ŚRODA

Wspomnienie Bł. Michała Kozala.
Biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau.

15.06.2022

18.00

1./ Za śp. Mariana, Małgorzatę i Walentego.
2./ Za śp. Ludmiłę Lasota od Rycerzy Kolumba
3./ Za śp.  Ludmiłę Lasota od Renaty z dziećmi  / odprawiana na Słowacji./

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

UROCZYSTOŚĆ. NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.

16.06.2022

09.00

1./ W X r sakramentu małżeństwa Konrada i Justyny oraz w XXXV r. sakramentu małżeństwa Ewy i Marka z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo.
2./ Za parafian.
3./ Za śp. Krystynę Liput od Stanisławy Pisarek / odprawiana na Słowacji./
 PROCESJA

PIĄTEK

Wspomnienie  Św. Alberta Chmielowskiego.
Zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzucony.

17.06.2022

18.00

1./ W dniu imienin Elżbiety o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

2./ Msza św. dziękczynna  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo.

3./ Za śp. Helenę Świder od sąsiada Tomka z rodziną.  / odprawiana na Słowacji./
 PROCESJA

SOBOTA

 

18.06.2022

18.00

1./ Za śp. Piotra
2./ Za śp. Piotra Kraśninina od rodziny Czajków.
3./ Za śp. / Piotra Kraśninina od Marzeny z rodziną. odprawiana na Słowacji./
 PROCESJA

NIEDZIELA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022

8.15

1./ Z okazji dnia ojca w int. Józefa i Marka o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP.
2./ Za sp. Jana Rączego od rodziny Piątków. / odprawiana na Słowacji/

10.00

1./ Za śp Jana Ryfińskiego w r. śmierci od córki z rodziną.
2./ W intencji rodziny Kędrów z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP w nowym miejscu zamieszkania o potrzebne łaski z podziękowaniem za uczynione dobro w parafii od znajomych i przyjaciół z Kielanówki.
Sakrament chrztu
PROCESJA

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15.30

W XII r. sakramentu małżeństwa Piotra i Małgorzaty o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP. O Dary Ducha Świętego dla dzieci Antoniego i Anielki.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska