mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 22, 2017

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 1. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
 2. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.
 1. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

KOMUNIKATY KURII – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 22.10.2017 r.

 1. 1. W niedzielę, 22 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną i rozpocznie się Tydzień Misyjny (22-28 października). Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne
 2. Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na spotkanie w sprawie leczenia niepłodności metodą Naprotechnologii, które odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 19.00 w domu duszpasterskim przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (Fara). Spotkanie poprowadzą: instruktorka modelu Creighton, pani Bernadeta Paśko FCPI oraz konsultant medyczny Naprotechnologii lek. med. Krzysztof Gałuszka. Prosimy o przekazanie informacji o tym spotkaniu potrzebującym małżonkom, szczególnie z Jasła i okolic. Szczegółowe informacje - pani Bernadeta Paśko, tel. 792 576 986.
 3. W dniach 25-27 października odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa w Lutoryżu. Początek w środę 25 października o godz. 19.30, zakończenie w piątek, 27 października o godz. 10.00 Mszą św. z zawierzeniem Parafii św. Michałowi Archaniołowi. Szczegóły na stronie: www.parafia.lutoryż.pl
 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.
 5. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę, 4 listopada 2017 r. (Męskie Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Sali Ojca Kordeckiego. Wykłady wygłoszą: Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, Stanisław Sławiński.O godz. 15.00 - Msza św. w bazylice pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, po niej zawierzenie mężczyzn Matce Bożej (przewodniczy abp Grzegorz Ryś). Zakończenie o godz. 17.45. Zgłoszenie udziału na stronie: oblezenie.mezczyzni.net. Szczegóły na plakacie.
 6. Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się
  i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks.
  A. Kozłowieckiego – więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy
  z afrykańskiej misji do przyjaciół. Zapraszamy na spektakl w dniach: 9 XI 2017 – godz. 18:00; 10 XI 2017 - 9:30; 12 XI 2017 – godz. 17:00; cena biletu ulgowego – 25 zł; dział Sprzedaży i Marketingu tel/fax: 17 853 22 52; centrala: 17 853 22 01 w.341, 330; tel. 17 850 89 89; www.teatr-rzeszow.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 7. Rozpoczynają się zapisy na VII Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która  odbędzie się w dniach od 03.02. do 10.02.2018 r. Informacje i  zapisy: Ks. Janusz Sądel, tel. 606 157 353 lub w Biurze Matteo  Travel, tel. 504 189 508. Koszt 900 zł +580 $. Pierwsze spotkanie 26.10.2017 r. o godz. 17.30 w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie.
 8. Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zwrócił się prośbą do biskupa Rzeszowskiego o zgodę na informowanie wiernych o budowie pomnika i możliwość zbiórki publicznej przez Komitet w pobliżu kościołów, po niedzielnych Mszach św (mają na to zgodę Ministra MSWiA). Ks. Biskup Ordynariusz wyraził zgodę na tę zbiórkę. Prosimy Księży Proboszczów Rzeszowa i okolicy o przyjęcie przedstawicieli Komitetu, zgodę na zbiórkę i zachęcenie wiernych do wsparcia tego dzieła.
 9. Podkarpacka Wojewódzka Komenda Hufców Pracy zwraca się z prośbą o zachęcie młodzieży nie pracującej i nie uczącej się od 18 do 25 lat do udziału w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI. Można zdobyć kwalifikacje uczestnicząc w kursach zawodowych, językowych, komputerowych na prawo jady kat. B. Udział w projekcie bezpłatny. Szczegóły w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Rzeszów, ul. Piłsudskiego 231, pok. 336, tel. 17 852 39 10, w. 24.
 10. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada będą odprawiane Mszę Święte w języku angielskim w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca natomiast w drugą i czwartą w języku ukraińskim o godz. 18.00.

XXIX Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

22.10.2017

NIEDZIELA MISYJNA

8.15

Za śp. Jana Domaradzkiego w IV r. śmierci.

10.00

Za śp. Witolda Oczosia.

15.30

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

W XII r. urodzin Maksymiliana z zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

Sakrament chrztu.

PONIEDZIAŁEK

23.10.2017

17.00

1./Za śp. Adama Gubernata int. od Ożóg Stefanii.

2./ Za sp. Adolfa Depa int. od córki Barbary z mężem i wnukiem Tomaszem

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

WTOREK

24.10.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisław, Bronisław, Anna, Tomasz, Emil, Wacław, Julia, siostra Maria- Marta, ks. Ignacu Potoczny, ks. Marceli Sochański, Ks. Stanisław Rejman i dusze w czyśćcu cierpiące.

2./ Za śp. Marię Zając int. od Katarzyny Kępa z rodziną.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

ŚRODA

25.10.2017

17.00

1./ Za śp. Bronisławę Micał w VII r. śmierci.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

CZWARTEK

26.10.2017

17.00

1./ Za śp. Adama Gubernata int. od Ożóg Stefanii.

2./ Za śp. Janinę Głuszczyk od wnuczki Magdy i wnuka Mateusza.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

PIĄTEK

27.10.2017

17.00

1./ Za śp. Stefanię i Jana Litwin.

2./ W XVI r. sakramentu małżeństwa Grzegorza i Ewy o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny a szczególnie dla dzieci: Marysi, Karola, Józefa i Antoniego.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

SOBOTA

Wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

28.10.2017

14.30

Sakrament małżeństwa Robert i Dominika.

17.00

1./ Za śp. Tadeusza w IX r. śmierci i śp. Agnieszkę

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

XXX Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

29.10.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

W rocznicę sakramentu małżeństwa Andrzeja i Anny z dziękczynieniem za przeżyte lata z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

10.00

W XV r. urodzin Weroniki o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i opiekę NMP nad całą rodziną.

15.30

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Za śp. Eugeniusza Kota w XIV r. śmierci

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska