mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 29, 2017

XXX Niedziela Zwykła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

29 października 2017

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.
 1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 8.15,10.00 i 14.00 na cmentarzu w Zabierzowie. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
 1. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
 1. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 2. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 17.00 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
 3. Przypominam, że w pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

KOMUNIKATY KURII – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.10.2017 r.

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.
 1. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.
 1. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 7-10 listopada 2017. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wykaz wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu: http://www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.
 1. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. w języku angielskim - w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca natomiast w drugą i czwartą niedzielę - w języku ukraińskim.
 1. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza. Parafiom, które już zebrały i przesłały ofiary serdeczne dziękujemy.

XXX Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

29.10.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

W rocznicę sakramentu małżeństwa Andrzeja i Anny z dziękczynieniem za przeżyte lata z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

10.00

W XV r. urodzin Weroniki o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i opiekę NMP nad całą rodziną.

15.30

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Za śp. Eugeniusza Kota w XIV r. śmierci

PONIEDZIAŁEK

30.10.2017

17.00

1./Za śp. Adama Gubernata int od Ożóg Stefanii

2./ Za sp. Tadeusza Drewniaka int. od żony z rodziną.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

WTOREK

31.10.2017

17.00

1./ W int. Ks. Marka o zdrowie i Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę NMP int. od osoby odwiedzanej w pierwszy piątek miesiąca.

2./ Za śp. Mariana Miąsika int. od syna Mariusza z rodziną.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

ŚRODA

WSZYSTKICH ŚWIĘYCH

01.11.2017

8.15

Z róży różańcowej Wszystkich świętych p. Anny Sieradzkiej. Dziękując opatrzności Bożej oraz wszystkim św. za wszelkie dobro oraz z prośbą o dalszą opiekę nad nami i naszymi rodzinami, A dla zmarłych o laskę nieba.
NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

10.00

Za śp. Marię Zając int od męża z córką Moniką.

14.00

NA CMENTARZU W ZABIERZOWIE. Za zmarłych polecanych w wypominkach

CZWARTEK

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

02.11.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisława Jasińskiego int od córki Elżbiety i Zdzisława

2./ W int. parafian polecanych w wypominkach

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE WYPOMINKOWE

PIĄTEK

PIERWSZY PIĄTEK

03.11.2017

8.00

Odwiedziny chorych

15.30

Spowiedź

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Jasińską int. od córki Ewy i Ewelinki.

2./ Za śp. Adolfa Depa w XXX dzień śmierci int. od syna Bogusława z żoną Celiną.

NABOŻEŃSTWO DO NSPJ.
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE WYPOMINKOWE.

SOBOTA

WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

04.11.2017

17.00

1./ Za śp. Bartosza Kuta od rodziny Falkiewiczów

2./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo wszystkich chorych odwiedzanych w pierwszy piątek miesiąca.

PIERWSZA SOBOTA Miesiąca.
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE WYPOMINKOWE

XXXI Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

05.11.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za sp. Wojciecha, Karola, Anielę o łaskę życia wiecznego. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Piotra Ludwika i Janinę.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska