mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Gru 3, 2017

I Niedziela Adwentu

 1. Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy. Zapraszam z lampionami na roraty we wtorek, czwartek i piątek już na 16.45 na wspólne śpiewanie.
 2. Projekt. Ubieramy choinkę. Prośba o własnoręczne przygotowanie ozdób choinkowych. Prośbę kieruje do wszystkich chętnych starszych i młodszych. Wykonane ozdoby prosimy składać do III niedzieli adwentu. Przygotowane prace ozdobią świąteczną choinkę w kościele.
 3. Parafialny Caritas wystawiło kosze na produkty spożywcze w sklepach Delikatesy Centrum i GS.
 4. Możliwość poparcia projektu społecznego budowy drogi.

KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA ADWENTU, 03.12.2017 r.

 1. Wspólnota Miriam Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczory Charyzmatyczne na Taborze w sobotę 2.12.2017 r. o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor, Rzeszów, ul. Połonińska 25.
 2. W związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-27 maja 2018 r. w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki w poszczególnych diecezjach dokonuje się peregrynacja Relikwii i Obrazu: „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia". Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), już peregrynowały po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych naszej diecezji. W najbliższym czasie (począwszy od 3 grudnia 2017 r.) rozpocznie się druga tura peregrynacji do kaplic w DPS i ZOL oraz innych ośrodków medycznych.
 3. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 - wykłady, 13.35 - przerwa obiadowa, 14.30 - debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup.
 4. W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia br. obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 5. W II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, o godz. 17.15 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wcześniej o godz. 16.30 Msza św. Zapraszamy do udziału.
 6. Siostry Sercanki zapraszają na Rekolekcje Sylwestrowe dla dziewcząt i chłopców (wiek 15+) w dniach 30 grudnia – 1 stycznia, które odbędą się w Domu św. J. S. Pelczara w Korczynie. Zgłoszenia u s. Amandy Adamczyk, tel. 798 309 906.
 7. WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową
  o muzyce kościelnej.
  Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny.
 8. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają naRekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.

I Niedziela Adwentu

NIEDZIELA

03.12.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Eugeniusza Długosza w IV r. śmierci int. od żony z rodziną. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Zofię w IX r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

 

04.12.2017

17.00

1./ Za śp. Zofię Trzyna int. od rodziny Kutowicz.

2./ Za śp. Stanisławę Świder int. od syna Józefa z rodziną.

WTOREK

 

05.12.2017

17.00

RORATY

1./ Za śp. Zofię Trzyna int. od Władysławy Sitek.

2./ Za śp. Bogumiła Białego int. od rodziny Wosików z Nosówki.

ŚRODA

Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

06.12.2017

17.00

1./Za śp. Józefa w X r. śmierci, śp. Stanisławę Pisarek w II r. śmierci i śp. Stanisława Osipowicza w XIV r. śmierci.

2./ Za śp. Adolfa Depa od wnuka Adama z żoną Justyną.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

07.12.2017

17.00

RORATY
1./ Za śp. Danutę Kotelnicką.

PIĄTEK

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08.12.2017

17.00

RORATY
1./ Za śp. Aleksandrę w XIV r. śmierci.

16.00 SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA.

SOBOTA

 

09.12.2017

7.30

1./ W int. chorych i starszych odwiedzanych w pierwsze piątki miesiąca i ich rodzin i osób niosących im pomoc.

II Niedziela Adwentu

 

NIEDZIELA

10.12.2017

XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

8.15

Za śp. Marię Zając int. od rodziny Miłek.

10.00

W XV r. urodzin Aleksandry o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP i Dary Ducha Świętego i błogosławieństwo dla całej rodziny.

Sakrament chrztu

15.30

Za śp. Annę Rączy w XXV r. śmierci i śp. Pawła Rączego.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska