mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 26, 2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa,
  w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
 1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 1. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszam.
 1. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty,
  w naszym kościele będzie możliwość w piątek od 15.30. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej w piątek od godziny 8.00   Będą to odwiedziny już przed świąteczne. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszo sobotniego nabożeństwa.
 1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Jak co roku konkurs na najpiękniejszy samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonany lampion adwentowy.
 1. Caritas. Świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom . Ofiara za świecę dużą 12 zł, mała 5 zł.

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26.11.2017

 1. niedzielę, 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla - święto patronalne Akcji Katolickiej  i KSM-u. Zapraszamy kapłanów, członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze: o godz. 11.30 - przygotowanie; o godz. 12.00 - Msza św. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w I rocznicę ponowi Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Prosimy również Księży Proboszczów o odmówienie tego Aktu na zakończenie Mszy św. w tym dniu.
 1. Katolicki Stowarzyszenie Młodzieży, zaprasza na najbliższe wydarzenia diecezjalne: sobota, 25 listopada - adoracja przed Uroczystością Chrystusa Króla w Kościele pw. św. Mikołaja
  w Rzeszowie Przybyszówce - godz. 19.00; niedziela, 26 listopada - Msza Święta z przyrzeczeniem nowych członków, pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza w Katedrze o godz. 12.00 (szczególnie zapraszamy poczty sztandarowe); 01 – 03 grudnia - Rekolekcje Adwentowe „Na co czekasz...?” wprowadzające w dobre przeżycie Adwentu. Zapisy na stronie ksm.rzeszow.pl (bardzo prosimy, aby w rekolekcjach wzięli udział przedstawiciele kierownictw oddziałów parafialnych).
 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2, im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - 26 listopada 2017 r., na Mszę św., na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia", połączoną z modlitwą w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia.
 1. W niedzielę, 3 grudnia rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich. Kapłanów zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów: sobota, 2 grudnia: godz. 10.00 Sędziszów Młp. i godz. 14.00 Dębowiec oraz w poniedziałek, 4 grudnia, DD „Tabor” w Rzeszowie: godz. 15.00 i 19.00.
 1. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w tym roku, obok Katechez Przedślubnych w formie rekolekcyjnej w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie, odbędą się również Rekolekcyjne Katechezy Przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Katechezy będą miały formę rekolekcji zamkniętych, ich koszt to 300 zł od pary. Odbędą się
  w dniach 15-17.12.2017, 5-7.01.2018, 23-25.03.2018 oraz 6-8.04.2018 r. Bardzo prosimy
  o poinformowanie o tej możliwości szczególnie narzeczonych, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udziału w katechezach parafialnych (emigranci, starszy wiek, praca itd.). Szczegóły i zapisy na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.
 1. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą katechez audiowizualnych wygłoszonych w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie i Domu Diecezjalnym Tabor
 1. Trwa edycja Plebiscytu Eskulap 2017 województwa podkarpackiego, którego celem jest wybór lekarzy cieszących się największym autorytetem wśród pacjentów. Plebiscyt kultywuje podstawowe zasady etyki lekarskiej i przyczynia się do kształtowania przyjaznych relacji między lekarzem a pacjentem. Głosując w Plebiscycie wyrażamy swoją wdzięczność wobec lekarzy, którzy pomogli nam w trudnych dla nas chwilach i wskazujemy tych, którzy naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie.

KOMUNIKATY LSO

 1. Błogosławieństwo lektorów

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w dniu 9.12.2015 r.(sobota) - w Jaśle w Kościele pw. Św. Stanisława o godz. 15.00 w czasie Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo lektorom, którzy w ostatnim roku szkolnym uczestniczyli w formacji parafialnej lub w kursie dekanalnym, bądź w formacji diecezjalnej tzw. zimowym kursie diecezjalnym w Kotani lub Zaczerniu.

Listy kandydatów do błogosławieństwa na lektorów prosimy dostarczyć do an. Kamila Niedźwiedzkiego z parafii św. Stanisława w Jaśle do dnia 5.12.2017 r. Telefon kontaktowy 792539841 (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Kandydaci na lektorów z parafii przyjeżdżają 45 min. przed Mszą Świętą wraz z opiekunem, celem przećwiczenia całego obrzędu i ustalenia spraw porządkowych. Proszę przypomnieć im o zabraniu alby i przekazać tekst przyrzeczenia lektorskiego, który powinni nauczyć się na pamięć:

P r z y r z e k a m * święte czynności Lektora * wypełniać pobożnie, * gorliwie i radośnie, * na chwałę Bożą * i dla dobra wspólnoty parafialnej. Ponadto p r z y r z e k a m, * troszczyć się o stan łaski Bożej w mojej duszy, * a także żyć według głoszonego Słowa Bożego.

Proszę od kandydatów pozbierać po 5 zł. Na tę uroczystość zapraszamy także rodziców wyżej wymienionych chłopców. W przyszłym roku Błogosławieństwo Lektorów odbędzie się w Rzeszowie i tak już będzie co dwa lata.

 1. Kursy zimowe

1 grudnia ruszają zapisy na Kursy Zimowe. Jak co roku w czasie ferii odbędą się w Zaczerniu dwa Kursy Animatorskie oraz Kurs Animatorek Scholii parafialnych. W Kotani odbędą się Kursy Lektorskie. W czasie ferii Małopolskich odbędzie się połączony Kurs Lektorsko Animatorski dla południowej części Diecezji. Zapisy na stronie Domu Rekolekcyjnego „Effatha”.

 1. Rozgrywki piłkarskie

Bardzo prosimy Duszpasterzy Dekanalnych o przeprowadzenie w dekanatach rozgrywek piłkarskich do końca pierwszego tygodnia ferii, gdyż w drugim tygodniu ferii odbędzie się Diecezjalny Turniej o Puchar Księdza Bp. Jana Wątroby, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Diecezji. W roku 2018 Mistrzostwa Polski odbywają się w Rzeszowie, dlatego warto powalczyć o możliwość gry.

Przypominamy że nastąpiła zmiana roczników biorących udział w Rozgrywkach o Mistrzostwo Polski LSO. Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” od 2018 rozgrywane będą w następujących kategoriach:

a) Ministrant (klasy 1 – 5 Szkoła podstawowa), rocznik 2006

b) Lektor Młodszy (klasy 6 – 8 SP oraz odpowiedniki GIM + 1 PP), rocznik 2002

c) Lektor Starszy (od 2 kl. Szkoły PP do ukończenia 20 roku życia). rocznik 1997

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

NIEDZIELA

26.11.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

Za śp. Katarzynę i Zdzisława.

10.00

Za śp. Ryszarda Piekło w XII r. śmierci.

Sakrament Chrztu.

15.30

Z Róży różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.

PONIEDZIAŁEK

 

27.11.2017

17.00

1./ Za śp. Walentego, Józefę i Antoniego.

2./ Za śp. Bogumiła Białego int, od róży różańcowej p. Franciszka Kloca.

Modlitwy wypominkowe

WTOREK

 

28.11.2017

17.00

1./ Za śp. Marię i Jana.

Modlitwy wypominkowe

ŚRODA

 

29.11.2017

17.00

1./ Za Dusze w czyśćcu cierpiące.

2./ Za śp. Marię Zając int. od rodzin Kotuli i Wiater z Hermanowej.

Nowenna do MBNP. Modlitwy wypominkowe

Nie ma spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

CZWARTEK

Święto św. Andrzeja Apostoła

30.11.2017

17.00

1./ Za śp. Teodozję int. od sąsiadów.

2./ Za śp. Adama Gubernata int. od rodziny Ingotów.

Modlitwy wypominkowe

PIĄTEK

 

01.12.2017

8.00

Odwiedziny chorych. Odwiedziny przed świąteczne.

15.30

Spowiedź pierwszopiątkowa.

17.00

1./ W XVIII r. urodzin Bartłomieja o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP
i dary Dycha Świętego.

2./ Za śp. Stanisława Zielińskiego int. od brata Andrzeja z rodziną.

Nabożeństwo do NSPJ.

SOBOTA

 

02.12.2017

17.00

1./ Za śp. Bronisławę Sieradzką w X r. śmierci i śp. Józefa.

2./ Za śp. Stanisławę Świder int. od rodziny Chmielów.

Adoracja i nabożeństwo pierwszosobotne.

I Niedziela Adwentu

NIEDZIELA

03.12.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Eugeniusza Długosza w IV r. śmierci int. od żony z rodziną. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Zofię w IX r. śmierci.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska