mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Maj 3, 2020

IV Niedziela Wielkanocna

Z powodu panującej epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ
1 osoba na 15 m2

Powierzchnia naszego kościoła to ok. 340 m2

W kościele może przebywać podczas Mszy Św. 23 osoby.
Obowiązek używania maseczek ochronnych

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

Serdeczne bóg zapłać za wszystkie wpłaty na rozbudowę naszego kościoła.

Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002
z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

            

Pozostaje aktualna propozycja dla dzieci i całych rodzin. Z powodu trwających ograniczeń ilości osób w kościele chciałbym zaproponować obchody majówek w nowy ale bardzo tradycyjny sposób czyli majówkowych spotkań rodzinnych na modlitwie. Od lat była przepiękna tradycja modlitwy przy kapliczkach, śpiewania litanii. Dziś nie możemy się spotkać z sąsiadami na modlitwie dlatego proponuję modlitwę w gronie rodziny. Szczęśliwi Ci co mają kapliczkę w ogrodzie jako miejsce spotkania. Tym którzy nie mają proponuję wzniesienie kapliczki tymczasowej może to być obrazek, figurka czy też krzyżyk umieszczony w godnym miejscu i wspólna modlitwa. Tym którzy nie dysponują ogrodami podpowiadam propozycję zbudowania ołtarzyka domowego i modlitwy przy nim. Podczas modlitwy możemy połączyć się z rodziną nie tylko myślami ale wykorzystując komunikatory internetowe./ Przez panującą epidemie zauważyłem że wiele osób starszych doskonale sobie radzi z najnowszymi komunikatorami nie wspominając o pokoleniu ludzi młodych i dzieci które z nowinkami internetowymi czyją się jak ryba w wodzie / Być może ta tymczasowa kapliczka w ogrodzie da podwaliny pod jakieś dzieło które będzie wspomnieniem roku 2020 może wotum za zdrowie. Propozycja druga dla dzieci i młodzieży tu udekorowanie okna na maj. Postarajmy się wykonać wizerunek Matki Bożej w dowolnej technice i ozdóbmy go papierowymi kolorowymi kwiatami./ podobna akcja do świątecznych pisanek za którą serdecznie dziękuje./

Propozycja uzupełniająca do propozycji : swoje dzieła
(kapliczki, ołtarzyki i dekoracje okienne) fotografujemy i przesyłamy pod adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdjęcia podpisujemy jedynie swoim imieniem i podaniem klasy. ( jeśli dzieło jest wykonane przez rodzeństwo to proszę podać imiona i klasy)  Przesłanie zdjęcia równa się z  pozwoleniem na publikacje na stronie internetowej naszej parafii.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 7.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

IV Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza

03.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

2./ W rocznicę urodzin Filipa Fiedor z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

Zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

Za śp. Annę i Stanisława Krośnianin w r. śmierci.

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Za śp. Stanisława, Władysława i Franciszkę

PONIEDZIAŁEK

 

04.05.2020

Z naszej parafii odszedł po nagrodę do Pana śp. Henryk Pietrucha termin pogrzebu jeszcze nie ustalony.

7.30

1./ Za śp. Stanisława i Helenę Wolnych.
2./ W int. Panu Bogu wiadomej z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

WTOREK

 

05.05.2020

7.30

1./ Za sp. Marię Czesławę Depa int. od wnuczki Magdaleny .

2./ Za sp. Marię Czesławę Depa int. od rodziny Ceglarz.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

ŚRODA

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA

06.05.2020

7.30

1./ Za śp. Zofię i Floriana Byjoś int. od Apostolstwa Dusz Czyśćcowych.

2./ Za śp. Władysława Miłka int. od Krystyny i Jana Jaroszewskich.

NOWENNA DO MBNP. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

CZWARTEK

 

07.05.2020

7.30

1./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

2./ Za śp. Zygmunta Popek int. Anny Ustrzyckiej.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

PIĄTEK

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.

08.05.2020

7.30

1./ Za śp. Stanisławę i Stanisława.
2./ Za śp. Mieczysława Strzempek int. od cioci Janiny.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

SOBOTA

 

09.05.2020

7.30

1./ W int. Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

2./ Za śp. Bogumiła Białego int. od Grzegorza Lasoty z rodziną.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

NIEDZIELA

V Wielkanocna

10.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

Za śp. Ferdynanda XXIV r. śmierci

10.00

Za śp. Leszka Jana Świder w XXX dzień śmierci

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

Za śp. Domicelę i Tadeusza.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska