mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 5, 2017

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.
 2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach.
 3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia Mszę Świętą sprawowali o godz.8.15 i 17.00.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża (wspomnienie obowiązkowe);
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).

KOMUNIKATY KURII – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 05.11.2017 r.

 1. Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa serdecznie zaprasza na Koncert Piosenek o Rzeszowie, który odbędzie się w niedzielę 5 listopada 2017 roku o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
 2. Księży i katechetów zapraszamy z delegacjami nauczycieli i uczniów wraz z pocztami sztandarowymi na Mszę św. i wypominki za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych Rzeszowa i okolicy. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 listopada 2017 r., o godz. 10.30 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. ks. J. Jałowego 37). Przesyłamy zaproszenie wraz z kartką wypominkową w formie elektronicznej.
 3. W Święto Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej Fary o godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę, udział w patriotycznych uroczystościach i prosimy o wywieszenie flag.
 4. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.
 5. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 w niedziele będą odprawiane Msze św. w języku angielskim - w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca, natomiast w drugą i czwartą niedzielę - w języku ukraińskim.
 6. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.    
 7. MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Prosimy Księży Proboszczów parafii Rzeszowa o przekazanie tej prośby wiernym w ramach ogłoszeń i zawieszenie plakatu w gablocie.

XXXI Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

05.11.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za sp. Wojciecha, Karola, Anielę o łaskę życia wiecznego.
Adoracja.
Sakrament chrztu

15.30

Adoracja.

Za śp. Piotra Ludwika i Janinę.

PONIEDZIAŁEK

06.11.2017

17.00

1./Za śp. Adama Gubernata int. od syna Piotra

2./ Za śp. Stanisławę Świder int. od najbliższej rodziny.

Modlitwy wypominkowe

WTOREK

 

07.11.2017

17.00

1./Za śp. Adolfa Depa int. od rodziny Lasotów Grzegorza i Ewy.

2./ Za śp. Stanisława Zielińskiego int. od siostry Ani z rodziną

Modlitwy wypominkowe

ŚRODA

 

08.11.2017

17.00

1./ W intencji Jacka o wytrwałość w postanowieniach

2./ Za śp. Marię Zając int. od rodziny Noworól

Modlitwy wypominkowe

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania

CZWARTEK

09.11.2017

17.00

1./ W XVIII urodzin Uli o Boże błogosławieństwo opiekę NMP i światło Ducha świętego na drodze w dorosłość.

2./ Za śp. Mariana Miąsika int. z róży różańcowej Dyzmy Pietruchy.

Modlitwy wypominkowe

PIĄTEK

Wspomnienie św. Leona Wielkiego

10.11.2017

17.00

1./ Za śp. Adolfa Depa int. od rodziny Ceglarz

2./ Za Parafian.

NABOŻEŃSTWO DO NSPJ. Modlitwy wypominkowe

SOBOTA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wspomnienie św. Marcina.

11.11.2017

8.15

1./Za śp. Stanisławę Świder int. od wnuczki Anny z rodziną.

17.00

1./ Za śp. Janinę Głuszczyk w XXX dzień śmierci int. od córki Ewy

Modlitwy wypominkowe

10.00

RZESZÓW Święto Niepodległości, Mszę św. rzeszowska Fara

XXXII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

12.11.2017

IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,

8.15

Za śp. Czesławę Mierzwa w I r. śmierci

10.00

Za śp. Stefanię Dyląg w I r. śmierci oraz śp. Zbigniewa Dyląga int od chrześnicy.

15.30

1./ Za śp. Leokadię i Witolda int. od rodziny Bilskich i Pisaków

2./ Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Marii w 90 r. urodzin, oraz śp. Edwarda w 11 r. śmierci.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska