mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 12, 2017

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
 1. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
 1. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz.17. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

KOMUNIKATY KURII – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.11.2017 r.

 1. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Z tej racji prosimy o zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane ofiary przekazujemy do Kurii.
 2. Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w niedzielę, 12 listopada 2017 r., o godz. 16.00 na Rynku Rzeszowskim. W przypadku niepogody Koncert odbędzie się w kościele farnym.
 3. Diecezjalny Duszpasterz APDC ks. Józef Kłosowski zaprasza chętnych do udziału w Dniu Skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada br. w Domu Diecezjalnym "Tabor". Początek o godz. 7.30. Więcej informacji oraz zapisy: tel. 692 119 584. Koszt uczestnictwa z całodniowym wyżywieniem: 70 zł.
 4. W sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła bł. Karoliny w Rzeszowie na godz. 17.00.
 5. W niedzielę, 19 listopada przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Zachęcamy, aby w tygodniu poprzedzającym ten dzień odbyły się spotkania formacyjne i informacyjne dla grup i parafian, dla podjęcia dzieł miłosierdzia i ewangelizacji ubogich. Materiały na stronie Kongregacji9 ds. Nowej Ewangelizacji: www.pcpne.va.
 6. Prosimy o zgłaszanie do 24 listopada br. kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy mogliby posługiwać w parafii. W piśmie prosimy podać podstawowe dane personalne oraz opinię o kandydacie.
 7. DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).
 8. Informujemy, że Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br.
  W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 - wykłady, 13.35 - przerwa obiadowa, 14.30 - debata panelowa, podsumowanie kongresu. Serdecznie zapraszamy.
 9. W dniach 10-12 listopada odbędzie się w Rzeszowie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą: „Piotr i inni potrzebują Twojej pomocy”. Zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS.
 10. Kino „Zorza’ w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

XXXII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

 

12.11.2017

IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kwesta na pomoc prześladowanym.

8.15

Za śp. Czesławę Mierzwa w I r. śmierci

10.00

Za śp. Stefanię Dyląg w I r. śmierci oraz śp. Zbigniewa Dyląga int od chrześnicy.

15.30

1./ Za śp. Leokadię i Witolda int. od rodziny Bilskich i Pisaków

2./ Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Marii w 90 r. urodzin, oraz śp. Edwarda w 11 r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

13.11.2017

17.00

1./Za śp. Renatę.

2./ Za śp. Bartosza Kuta int. od rodziny Nogów i Drozdów z Wysokiej Strzyżowskiej

Modlitwy wypominkowe

WTOREK

 

14.11.2017

17.00

1./Za śp. Weronikę i Józefa Świetlik

2./ W intencji chorych odwiedzanych w pierwsze piątki o zdrowie i opiekę NMP. O Boże błogosławieństwo dla rodzin.

Modlitwy wypominkowe

ŚRODA

 

15.11.2017

17.00

1./ Za śp. Marię i Walentego.

2./ Za śp. Teodozję int. od córki z rodziną.

Nowenna do MBNP. Modlitwy wypominkowe

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

CZWARTEK

Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej
Matki miłosierdzia

16.11.2017

17.00

1./ Za śp. Stefana Mazura w XII r. śmierci.

2./ Za śp. Stanisława Zielińskiego int. od siostry Zosi z rodziną.

Modlitwy wypominkowe

PIĄTEK

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

17.11.2017

17.00

1./ Za śp. Anielę i Jacka Micała.

2./ Za śp. Marię Zając int od teściowej z rodziną.

NABOŻEŃSTWO DO NSPJ. Modlitwy wypominkowe

SOBOTA

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki diecezji.

18.11.2017

17.00

1./ Za śp. Adolfa Depę int. od wnuczki Anny z mężem Przemysławem.

Modlitwy wypominkowe

17.00

RZESZÓW. Parafia Bł. Karoliny Kózkówny. Uroczystości diecezjalne.

XXXIII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

 

19.11.2017

I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”

8.15

Za śp. Adama Gubernata int. od rodziny Drachali.

10.00

Za śp. Danutę Witlib w VI r. śmierci oraz śp. Józefa Ożoga.

15.30

Msza Św. dziękczynna.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska