mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 19, 2017

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.
 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
  w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
 1. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 17.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.
 1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
 • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
 • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

KOMUNIKATY KURII – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.11.2017 r.

 1. W niedzielę, 19 listopada przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Zachęcamy do zorganizowania spotkania Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas i inicjatyw charytatywnych. Zachęcamy do odczytania w czasie Mszy św. Orędzia Ojca Świętego Franciszka na ten dzień.
 2. DD „Tabor” zaprasza 21 listopada 2017 r. o godz. 19.15 na katechezę audiowizualną: „Przynieść ukojenie po stracie dziecka”. Gościem spotkania będzie: psycholog Ewa Rybka-Oktaba. W czasie katechezy będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Spotkanie odbędzie się w dużej auli budynku C, przy Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25.
 3. Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza na  VIII Seminarium dla muzyków kościelnych i organistów, które odbędzie się 25 listopada 2017 r. Początek o godzinie 9.00 - Msza święta w  Kościele Matki Bożej Saletyńskiej, część wykładowa w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
 4. niedzielę, 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla - święto patronalne Akcji Katolickiej  i KSM-u. Zapraszamy kapłanów, członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze: o godz. 11.30 - przygotowanie; o godz. 12.00 - Msza św. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w I rocznicę ponowi Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 5. Informujemy, że Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 - wykłady, 13.35 - przerwa obiadowa, 14.30 - debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup. Jeżeli w parafii istnieją grupy Apostolstwa Trzeźwości to prosimy o wydelegowanie przedstawicieli do udziału w Kongresie oraz zgłoszenie ich udziału telefonicznie: ks. Grzegorz Kot, tel. 730 535 717.
 6. DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).
 7. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 8. DD „Tabor”, przy ul. Połonińskiej 25, zaprasza w dniach 15-17 grudnia 2017 r. na rekolekcje pt.: „Z ziemi Egipskiej do ziemi Obiecanej”, którym będzie przewodniczył o. Józef Witko OFM - franciszkanin, znany i ceniony duszpasterz. Pomógł już rzeszom ludzi zagubionych i opętanych w odnalezieniu drogi do Nieba. Zapisy: www.tabor.rzeszow.pl 

XXXIII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

19.11.2017

I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”

8.15

Za śp. Adama Gubernata int. od rodziny Drachali.

10.00

Za śp. Danutę Witlib w VI r. śmierci oraz śp. Józefa Ożoga.

15.30

Msza Św. dziękczynna.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

20.11.2017

17.00

1./ Za śp. Aleksandrę.

2./ Za śp. Stanisławę Świder int od Jan Polaka zrodziną.

Modlitwy wypominkowe

WTOREK

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

21.11.2017

17.00

1./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo.

2./ Za śp. Mariana Miąsika int. od rodziny Micał z Woliczki.

Modlitwy wypominkowe

ŚRODA

WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI ORGANISTÓW

22.11.2017

17.00

1./ Za śp. Bronisława Liputa.

2./ Za śp. Dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. Apostolstwa Pomocy Duszom czyśćcowym.

Nowenna do MBNP. Modlitwy wypominkowe

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania.

CZWARTEK

 

23.11.2017

17.00

1./ Za śp. Teodora, Józefę i Mariana.

2./ Za śp. Janinę Głuszczyk int. od syna Zbigniewa z rodziną.

Modlitwy wypominkowe

PIĄTEK

WSPOMNIENIE ŚW. ANDRZEJA DUNG-LAC I TOWARZYSZY, MĘCZENNIKÓW KOREAŃSKICH.

24.11.2017

17.00

1./ Za śp. Emila w II r. śmierci.

2./ Za śp. Bogumiła Białego w VII dzień śmierci.

Modlitwy wypominkowe

SOBOTA

 

25.11.2017

7.30

1./ Za śp. Bartosza Kuta int. od Tomasza i Doroty Sieradzkich

2./ Za śp. Elżbietę Kut int. od uczestników pogrzebu.

Modlitwy wypominkowe

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

26.11.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

Za śp. Katarzynę i Zdzisława.

10.00

Za śp. Ryszarda Piekło w XII r. śmierci.

Sakrament Chrztu.

15.30

Z Róży różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie. Szczegółowe ogłoszenia na tablicy ogłoszeń i stronie: www.parafia.kielanowka.pl

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska