mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

Droga Krzyżowa Kielanówka - Niechobrz - Kielanówka

W piątek 29.03.2019r. będzie możliwość wyruszenia Drogą Krzyżową na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Parafii Kielanówka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu i z powrotem okrężną drogą do Kielanówki. Ostatnia stacja będzie przy kapliczce MB w Kielanówce przed kościołem.

Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność a osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej tylko pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna.

W trasę Drogi Krzyżowej i w trakcie jej trwania poruszamy się w grupach składających się z mniej niż 10 osób (od 1 do 9 osób) zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych (konieczne są odblaski i latarki).

W grupy łączymy się po Mszy Świętej przed kościołem. Grupy wychodzą kolejno w odstępie czasu ok. 5 minut. Na stronie internetowej lub z tyłu na stoliku w kościele będzie można pobrać materiały do rozważań poszczególnych Stacji – przygotowane przez siostry Urszulanki, opis trasy i zasady uczestnictwa (wystarczy po jednym egzemplarzu na grupę).

Msza Święta będzie o godzinie 20:00 – w intencji pątników, ich rodzin i wszystkich intencji niesionych w sercach przez uczestników Drogi Krzyżowej. Sanktuarium w Niechobrzu będzie otwarte dla pielgrzymów- będzie można tam odprawić wyznaczoną stację Drogi Krzyżowej, pomodlić się i wpisać swoje prośby i podziękowania do księgi intencji do MB Nieustającej Pomocy, która będzie udostępniona przy Cudownym Obrazie Matki Bożej. Stamtąd okrężną drogą wg wskazówek w opisie trasy wracamy kolejnymi stacjami do Kielanówki.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Msze Święte

  • pon-pt, czas zimowy:
           17.00
  • pon-pt, czas letni (wakacje):
           7.30
  • niedziele i święta:
           8.15, 10.00, 15.30
211490 odwiedzających stronę

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska